Diagnoza ADHD u dorosłych Szczecin i Online

diagnoza ADHD u osób dorosłych w Szczecinie oraz online

Dowiedz się czy masz ADHD

rozpocznij od dokładnej diagnozy psychologicznej

Zastanawiasz się, czy Twoje trudności z koncentracją, impulsywność, nadruchliwość lub chaotyczność mogą być objawami ADHD? Skorzystaj z diagnozy psychologicznej w kierunku ADHD u osób dorosłych.

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest często kojarzony z dziećmi, ale u większości osób objawy w nieco innym obrazie, utrzymują się w wieku dorosłym. Jeśli odczuwasz, że Twoje codzienne funkcjonowanie jest utrudnione przez objawy typowe dla ADHD, skorzystaj z diagnozy psychologicznej stacjonarnie w Szczecinie lub całkowicie online.

Czym jest diagnoza psychologiczna?

Diagnoza psychologiczna ADHD obejmuje szczegółowy wywiad podstawowy, wywiad strukturalizowany z użyciem DIVA-5. Do wywiadu mogą być przeprowadzone testy uwagi i koncentracji (np. d2-R), a w przypadku potrzeby pogłębionej diagnozy różnicowej wykonywane są dodatkowe badania z użyciem kwestionariuszy takich jak np. MMPI-2.

Podczas badania analizowane są objawy, historia życia oraz funkcjonowanie w różnych obszarach, takich jak praca, nauka i relacje interpersonalne. Na podstawie zebranych informacji i wyników specjalistycznych testów lub kwestionariuszy psycholog tworzy pisemną opinię psychologiczną, a następnie omawia dalsze kroki.

Konsultacje psychologiczne dla osób z ADHD

Dla osób ze zdiagnozowanym ADHD oferujemy również specjalistyczne konsultacje psychologiczne. Pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoje trudności, opracować strategie radzenia sobie z objawami oraz poprawić jakość życia. Współpraca z psychologiem może obejmować: psychoedukację, odpowiednie treningi, naukę technik zarządzania czasem i zadaniami, oraz technik reagowania na bodźce rozpraszające, naukę relaksacji i dbania o odpowiedni rytm dobowy.

Szczegóły

  • Diagnozę psychologiczną oraz konsultacje prowadzi mgr Arkadiusz Stachowicz
  • Usługi przeznaczone są dla osób pełnoletnich