Diagnoza ADHD u dorosłych Szczecin i Online

diagnoza ADHD u osób dorosłych w Szczecinie oraz online

Dowiedz się czy masz ADHD

rozpocznij od dokładnej diagnozy psychologicznej

Zastanawiasz się, czy Twoje trudności z koncentracją, impulsywność, nadruchliwość lub chaotyczność mogą być objawami ADHD? Skorzystaj z diagnozy psychologicznej w kierunku ADHD u osób dorosłych.

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest często kojarzony z dziećmi, ale u większości osób objawy w nieco innym obrazie, utrzymują się w wieku dorosłym. Jeśli odczuwasz, że Twoje codzienne funkcjonowanie jest utrudnione przez objawy związane z zapominaniem, popełnianiem błędów z nieuwagi, trudnościami ze skupieniem, gubieniem rzeczy, impulsywnymi działaniami lub wypowiedziami, skorzystaj z diagnozy psychologicznej stacjonarnie w Szczecinie lub całkowicie online.

Czym jest diagnoza psychologiczna w kierunku ADHD?

Diagnoza psychologiczna ADHD obejmuje szczegółowy wywiad podstawowy, wywiad strukturalizowany z użyciem DIVA-5. Do wywiadu mogą być przeprowadzone testy uwagi i koncentracji (np. d2-R), a w przypadku potrzeby pogłębionej diagnozy wykonywane są dodatkowe badania z użyciem kwestionariuszy takich jak np. MMPI-2.

Podczas badania analizowane są doświadczane objawy (w dorosłości oraz dzieciństwie), historia życia oraz funkcjonowanie w różnych obszarach, takich jak: praca, nauka, relacje interpersonalne i partnerskie, zainteresowania oraz czas wolny. Na podstawie zebranych informacji i wyników specjalistycznych testów lub kwestionariuszy psycholog tworzy pisemną opinię psychologiczną, a następnie omawia dalsze kroki.

Konsultacje psychologiczne dla osób z ADHD

Dla osób ze zdiagnozowanym ADHD oferowane również specjalistyczne konsultacje psychologiczne, które skierowane są na poradzenie sobie z dezorganizacją, prokrastynacją, zapominaniem, trudnościami w organizacji codziennych obowiązków, utrzymywaniem uwagi i impulsywnością. Konsultacje pomogą Ci lepiej zrozumieć źródła trudności oraz opracować strategie radzenia sobie z objawami, co skutkuje poprawą w zakresie codziennego funkcjonowania. Współpraca z psychologiem może obejmować: psychoedukację, odpowiednie treningi, naukę technik zarządzania czasem i zadaniami, oraz technik reagowania na bodźce rozpraszające, naukę relaksacji i dbania o odpowiedni rytm dobowy.

Szczegóły

  • Diagnozę psychologiczną oraz konsultacje prowadzi mgr Arkadiusz Stachowicz
  • Usługi przeznaczone są dla osób pełnoletnich